Generál Petr Pavel – Přednáška GJB Beroun

Dne 11.4.2022 nás na berounském gymnáziu navštívil Generál Petr Pavel společně s Luďkem Neidermayerem, europoslancem za ČR, a českým diplomatem Petrem Kolářem.

Jednalo se o zhruba dvouhodinovou diskuzi především na aktuální téma dění na Ukrajině, přednáška však byla daleko obsáhlejší. Mluvilo se o stávajících a budoucích mezinárodních vztazích, kritickému nahlížení na informace, složení české armády a dostalo se i na otázku ohledně Pavlovi kandidatury na prezidenta ČR.

Celá diskuze byla plná skvělých otázek ze strany studentů gymnázia, kteří tak poskytli základnu pro velice zajímavé odpovědi. Hosté se tak podělili o své pohledy na jednotlivá témata, čímž rozhodně rozšířili naše chápání stavu věci.

Osobně bych poprosil vedení školy, aby takových přednášek bylo na naší škole pořádáno více. Vždy se povede vybrat velice zajímavé hosty, kteří s jistotou mají co nabídnout. Samotná možnost ptát se na věci, které studenty zajímají, lidí, kteří jsou v daném oboru kompetentní, je skvělá cesta, jak si utříbit názory a utvořit si tak vlastní pohled na dané téma.

Děkuji mnohokrát paní Poledníkové z vedení GJB Beroun za možnost celou přednášku nafotit.

Leave a Reply